Mondelez neemt snoepbedrijf Ricolino over van Grupo Bimbo voor 1,3 miljard dollar

  • Mondelez (NASDAQ:MDLZ) heeft een overeenkomst gesloten met Grupo Bimbo (OTCPK:BMBOY) om zijn zoetwarenbedrijf Ricolino over te nemen voor ongeveer $1,3 miljard.
  • Ricolino is een groeiend bedrijf met een sterke zoetwarenpositie in Mexico en is met vier productiefaciliteiten goed voor ongeveer $500 miljoen aan jaaromzet.
  • Het heeft meer dan 2,1.000 directe winkelleveringsroutes die 440.000 traditionele handelspunten bereiken, wat aanzienlijke schaalgrootte en brede merkbeschikbaarheid biedt.
  • De overname zal de activiteiten van Mondelez op de Mexicaanse markt met hoge prioriteit transformeren om de groei en schaalvergroting in de belangrijkste snackcategorieën, zoals chocolade, te versnellen.
  • Voor Grupo Bimbo zal deze transactie de focus mogelijk maken op zijn graangebaseerde bak- en snacksactiviteiten.
  • Transactie, die moet worden gefinancierd door de uitgifte van schulden en contant geld en zal naar verwachting eind Q3 of begin Q4 van 2022 worden afgerond.

    De omzet van het concern uit over dit jaar komt uit op 37.13 miljard dollar. Zo blijkt uit gemiddelde verwachting van de analisten. De omzet zou volgens de analistenconsensus dit jaar dan het hoogste in haar bestaan zijn. Dit is beperkt meer dan de omzet over 2022 toen het concern 36.02 miljard dollar verdiende.

    Historische omzetten en resultaten Mondelez International in beeld plus taxaties 2023

    koersgrafieken

    Onderaan de streep rekenen de meeste analisten op een nettowinst van 4.72 miljard dollar. Volgens de jongste analistenconsensus houdt het bedrijf over dit jaar een winst per aandeel van 3.51 dollar over. Zodoende komt de koerswinstverhouding op 20.94 uit.

    Per aandeel verwachten de analisten een dividend van 1.75 dollar. Mondelez International 's dividendrendement komt hiermee uit op 2.38 procent. Het gemiddelde dividendrendement van de voedingssector ligt op een relatief royale 3.08 procent. Het is de verwachting dat het bedrijf op cent een interim-dividend van 43 cent uit zal gaan keren.

    De marktkapitalisatie bedraagt op basis van het aantal uitstaande aandelen keer de beurskoers circa 100.39 miljard dollar.

    Het is de verwachting dat het bedrijf op cent een interim-dividend van 43 cent uit zal gaan keren.

    Het aandeel werd vrijdag het laatst op 73.5 dollar verhandeld.

    Koershistorie Mondelez International van 2007 tot 2023

    koersgrafieken mondelezinternational

    Analist.nl Nieuwsdienst: +31 084-0032-842
    nieuws@analist.nl

    Copyright analist.nl B.V.
    All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. Analist.nl doesn't warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or for any actions taken in reliance thereon.